Instalacje kina domowego Białystok

Podłączamy, ustawiamy i kalibrujemy klasyczne systemy kina domowego z subwooferem oraz rozszerzone o głośniki efektowe Dolby Atmos / DTS:X. Kalibracja sprzętu polega na dobraniu szeregu parametrów w elektronice sterującej głośnikami, tak aby współgrały ze sobą i pomieszczeniem jak najlepiej dzięki doborowi prawidłowych parametrów pracy.

Kino domowe wymaga bardzo dużej staranności instalacyjnej i kalibracyjnej a także dobrego planu rozstawienia głośników w pomieszczeniu, w tym rozplanowania okablowania: dedykowanego do głośników, wyświetlaczy, a także elektroniki. Ilość okablowania w kinie domowym często przekracza 100 metrów i więcej, stąd jedynym wyjściem jest ukrycie go w ścianach lub listwach.

Prawidłowe ustawienie dookolnej sceny dźwiękowej surround wymaga bardzo wysokiego poziomu umiejętności i staranności. Aby scena była kompletna i detaliczna wymagane jest równomierne rozmieszczenie głośników w pomieszczeniu. Dodatkowa komplikacja to zastosowanie głośników sufitowych, które posiadają ograniczoną szerokość rozpraszania i wymagają starannej instalacji, aby wydobyć z nich maksimum brzmienia.

Ustawienie kolumn podłogowych i surround, kolumny centralnej oraz rozmieszczenie głośników instalacyjnych w suficie lub ścianach powinno ściśle współgrać z charakterem akustycznym pomieszczenia. Niemniej ważny jest zakres przestrzeni jaki inwestor i projektant przewidzieli na sprzęt audio – czasami okazuje się, że jest on niewystarczający, gdyż nie był konsultowany na etapie planu z instalatorem sprzętu audio-video.