Kalibracja projektora

Podłączamy i kalibrujemy projektory dedykowane zarówno do kina domowego jak i do sal konferencyjnych. Pomagamy w doborze ekranów projekcyjnych. Wybór projektora i ekranu projekcyjnego to jeden z najważniejszych etapów w trakcie planowania kina domowego lub sali konferencyjnej.

Pod rozwagę należy wziąć szereg czynników takich jak jasność pomieszczenia, format wyświetlanego obrazu i jego rozdzielczość, rozplanowanie głośników (tak aby ekran nie tłumił dźwięku), aż w końcu wygodę użytkowania projektora i korzystania z samego pomieszczenia. Warto pamiętać, że nieprawidłowo zainstalowany projektor (w niewłaściwym miejscu) może uniemożliwić późniejszą prawidłową kalibrację.

Podstawowy pakiet usług kalibracyjnych obejmuje regulację: kontrastu, nasycenia i temperatury barw, ostrości oraz poziomu czerni. W skrajnych przypadkach doregulowanie projektora pozwala zaoszczędzić zużycie prądu i wydłużyć czas życia lampy nawet do 50 procent.

Zgodna ze sztuką instalacja i kalibracja urządzenia pozwala na uzyskanie maksymalnej jakości obrazu w danym pomieszczeniu przy określonych warunkach oświetleniowych. Spięcie projektora z domowymi lub firmowymi systemami zarządzania pomieszczenia znacząco skraca czas oczekiwania na gotowość urządzenia do pracy i poprawia wygodę pracy.